sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 17:17 Bu haber 2777 kez okundu
 
Zonguldaklı yardımseverlerin bağışladığı yardımlar teslim edildi
Zonguldak Haberi
Zonguldaklı yardımseverlerin bağışladığı yardımlar teslim edildi

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi ve Türkiye Gençlik Vakfı Zonguldak temsilcilinin başlatmış olduğu kampanyada Zonguldaklı yardımseverlerin katkıları ile 1 tır bebek bezi ve 1 tır bebek maması Suriye sınırında bulunan Türk Kızılayı Depolarına teslim edildi.

 

Kızılay Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün, Yönetim Kurulu üyesi Aydın Ergenç ve TÜGVA Zonguldak Merkez İlçe temsilcisi Abdullah Püren tarafından karşılanan 2 tır yardım malzemesi Türk Kızılay'ının kontrolünde bulunan 16 yetimhaneye ulaştırılmak üzere İdlip bölge koordinatörümüz Baran Akar teslim edildi.

 

Nihat Aygün Yaptığı açıklamada;"Kızılayımız yetimhanelerinde bulunan 3.000’e yakın yetimlerimizin ihtiyaçlarına bir nebze olsun katkıda bulunan Zonguldaklı hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’a vermiş olduğu katkılarından dolayı teşekkür ederiz" dedi.

 

Türkiye Gençlik Vakfı Zonguldak Merkez İlçe Temsilcisi  Abdullah Püren ise; "Kampanyamıza destek veren tüm Zonguldaklı hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Yardımseverlerimizin destekleri ile yeni kampanyaları da hep birlikte yapmak inşallah nasip olur.  “Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır” hadisi ile bizde Türk İslam alemi olarak yetimlere bakmakla yükümlüyüz” dedi.

 

 

Kaynak: Editör: Press67
Etiketler: Zonguldaklı, yardımseverlerin, bağışladığı, yardımlar, teslim, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı