sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 15:42 Bu haber 705 kez okundu
 
Zabıta ekiplerinden okul kantinlerine hijyen denetimi
Asayiş Haberi
Zabıta ekiplerinden okul kantinlerine hijyen denetimi

 

Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrencilerin sağlıklı gıdalar tüketmesini sağlamak amacıyla okul kantinlerini denetledi.

 

Okul kantinlerinde bulunan gıda maddelerini inceleyen Merkez Zabıta Karakolu Amirliği ekipleri, hijyen, iş yeri açma çalışma ruhsatı, gıda maddesi ürünlerinin hazırlanması, çalışma ortamı, çöp kovaları, yangına karşı alınan tedbirler, haşere ve kemirgenler için alınan önlemler gibi bir çok konuda denetim gerçekleştirdi.

 

Okul kantinlerinde hazırlanarak satılan tost, sandviç gibi bozulabilecek gıda maddelerinin insan sağlığı açısından yüksek risk taşıdığını söyleyen Merkez Zabıta Karakolu Amiri Nihat Köseoğlu, "Kantin işletmecileri, kantinde satılan ürünlerin hazırlık aşamasında malzemelere, kullanım şekline ve depolanmasına kadar her aşamada hijyen kurallarına uyması gerekir. Kurallara uymayan işletmelere cezai işlemler uygulanacağını, bu konu da tüm okul kantinlerinin hijyen, gıda maddesi ürünleri gibi sağlık açısından önemli olan konulara son derece dikkat etmeleri gerekir. Denetimlerimiz aralıksız devam edecektir" dedi.

Kaynak: Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: Zabıta, ekiplerinden, okul, kantinlerine, hijyen, denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı