sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 12:38 Bu haber 1772 kez okundu
 
Vali Bektaş, Zonguldak'ta göreve başladı
Zonguldak Haberi
Vali Bektaş, Zonguldak'ta göreve başladı

 

Valiler Kararnamesi ile Rize Valiliği görevinden Zonguldak Valisi olarak atanan Erdoğan Bektaş, Zonguldak’ta görevine başladı. Sabah saatlerinde Valiliğe gelen Vali Erdoğan Bektaş için valilik binası önünde karşılama töreni düzenlendi.

 

Vali Bektaş, makamda bilgi almasının ardından basın mensuplarıyla Valilik Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Canlı bir basının şehre ve herkese gerekli olduğunu belirten Vali Erdoğan Bektaş, “Telefonum 24 saat açıktır. 15 yıldır aynı numarayı kullanıyorum. Basın bize göremediklerimizi anlatır" dedi.

 

"BEN VE 2 ABLAM BURADA DOĞDUK"

 

"Zonguldak doğumluyum. Biraz sabredeceğiz. Rize’yi benden iyi bilen birisi yok diyordum. 2-3 ay sonra Zonguldak’ı benden daha iyi tanıyan kimse olmayacak diyeceğiz. Babam evlenmeden Zonguldak’a gelmiş. Annemle evlenip onu da getirmiş. Ben ve 2 ablam burada doğduk. Daha sonra annem gurbete dayanamamış ve Zonguldak’tan ayrılmışlar. Ben o zaman 4 yaşındaydım. Üniversite döneminde bir defa geldim, doğduğum yeri görmek istedim. Daha sonra Kastamonu’da görev yaparken buraya geldik."

 

2-3 AY ŞEHRİ ÖĞRENECEĞİM

 

"Önce öğrenme zamanı. Dağ bayır, gece gündüz demeden öğreneceğiz. Zonguldak içinden 2 vilayet çıkartmış eski ve yeni büyük bir merkez. Bana 2-3 ay müsade edin öğreneyim, anlayayım. Ahmet Çınar benim tanıdığım sevdiğim kardeşim ve iyi bir arkadaşım. Kendisini seviyorum."

 

ÖNCEKİ PROJELER DEVAM EDECEK

 

"Bizden önce Ahmet Çınar ve diğer valilerimizin projelerinin arkasında olacağız. Yıka yıka gidilmez, ekleye ekleye gidilir."

Kaynak: Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: Vali, Bektaş,, Zonguldak'ta, göreve, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı