sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 13:25 Bu haber 2360 kez okundu
 
Tüm İşçi Emeklileri Dul Yetimleri Derneği yönetim kurulu toplantısını yaptı
Zonguldak Haberi
Tüm İşçi Emeklileri Dul Yetimleri Derneği yönetim kurulu toplantısını yaptı

Tüm İşçi Emeklileri Dul Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı ve Genel Merkez Teşkilatlandırma Sekreteri Mustafa Sarıoğlu, Zonguldak'a gelerek yönetim kurulu toplantısı yaptı.

 

Tüm İşçi Emeklileri Dul Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı ve Genel Merkez Teşkilatlandırma Sekreteri Mustafa Sarıoğlu, Zonguldak'a gelerek yönetim kurulu üyeleri ile toplantıda bir araya geldi.

 

Toplantı öncesi değerlendirmelerde bulunan Tüm İşçi Emeklileri Dul Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, emeklilerin sorunlarına değindi. Emeklinin sorunlarının bir önce çözülmesi için yetkililerden destek isteyen Başkan Sarıoğlu, "Bugün Zonguldak yönetim olarak toplanmış bulunmaktayız. Genel başkanım ile beraber güneydoğu doğu Anadolu bölgelerini ziyaret ettik. Genel kurullarımız vardı. Gaziantep, Adana Şanlıurfa ve Van bölgelerin ziyaret ederek genel kurullar yaptık. Pazartesi günü Ankara'da Başkanlar kurulunu toplayacağız. 24 Haziranda seçimler var. Biz derneğiz siyasi, parti değiliz. Mümkün olduğu kadar emeklilerin hak ve menfaatleri için yazılı sözlü bütün partilerle görüşüyor ve taleplerimizi iletiyoruz. Bizim iki talebimiz var. Birincisi maaş konusu Devlet İstatislik Enstitüsünün belirlediği açlık sınırı baz alınarak herkesin ödediği prim doğrultusunda maaşlarda düzenlenme yapılsın. Aynı zamanda bayramlarda birer maaş ikramiye taleplerimiz var.  Başkanımızın açıklaması bizi bir nebze olsun rahatlattı ama yeterli değil. Çünkü günün şartları belli maaşlarımız yeterli değil. Taleplerimizi devam ediyor. Biz Cumhurbaşkanımıza dertlerimizi anlatmak istedik fakat görüşemedik. Ben yine buradan sesleniyorum. Cumhurbaşkanımıza sorunlarımızı aktarmak için görüşmek istiyoruz. Sağlıkta katkı payları konusunda görüşmeler yaptık.  Milletvekillerimize bu konuları aktardık. Devlet hastanelerine gidiyoruz. Bize ileri tarihe gün veriyorlar. Mecburen özel hastanelere gidiyoruz. Özel hastanelerde bu kesintiler fazla oluyor. Bu kesintilerin asgariye indirilmesini istiyoruz. Biz emekliler olarak iyi niyetliyiz. Biz ülkenin huzursuzluk olmasın ve istikrar devam etsin istiyoruz ama ülkeyi idare edenlerin 12 milyon emekliyi dikkate almasını istiyoruz. Muhalefet biz vereceğiz diyebilir, iktidar biz verdik demesi lazım. Taleplerimiz hala geçerli. 12 milyon emeklinin huzurlu onurlu bir şekilde yaşam sağlamasını yetkililerden talep ediyoruz.

Kaynak: Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: Tüm, İşçi, Emeklileri, Dul, Yetimleri, Derneği, yönetim, kurulu, toplantısını, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı