sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
27 Ekim 2018 - Cumartesi 16:37 Bu haber 5906 kez okundu
 
Son Dakika... TTK, olay ile ilgili soruşturma başlatıyor.
Gündem Haberi
Son Dakika... TTK, olay ile ilgili soruşturma başlatıyor.

Kendisi dışarıda gezerken, hatta TTK Müdürleriyle görüşmeler yaparken yeraltı yevmiyesi alabilmek için lambasını ocağa yollamayı alışkanlık haline getiren Hakan Yeşil kimler tarafından neden ve nasıl kollanıyor?

 

Lambasını ocağa göndererek kendisi dışarıda dolaşan Hakan Yeşil bu günlerde sendika (GMİS) yöneticisi olabilmek için kolları sıvayarak taban delege seçimlerine hazırlanıyor.

 

Aynı zamanda Amelebirliği Yönetim Kurulu üyesi de olan Hakan Yeşil işten kaçarak ortalıkta dolaşıyor. Lambası 09.10 2018 tarihinde saat 10.50’de Gelik Bölgesi +140 desendre başında ocakta görünen Hakan Yeşil aynı saatlerde saat 10.48’de TTK Karadon Müessese Müdürlüğü’ne giriş yapıyor. Müessese binasında çok rahat tavırlarla dolaşıyor, görüşmeler yapıyor ve binadan çıkışta saat 12.01’de yanında birkaç kişi daha olan Karadon Müessese Müdürü tarafından uğurlanıyor.

 

Daha önceki yıllarda da yanlı davranışı yaparken yakalanmış ve bu nedenle cezalandırılarak Gelik İşletme Müdürlüğü’nden Karadon İşletme Müdürlüğü’ne gönderilen Hakan Yeşil burada 3 yıl çalıştıktan sonra tekrar Gelik İşletme Müdürlüğü’ne geri dönmüştü.

 

Gelik İşletme Müdürlüğü’ne döndükten sonra yine aynı şekilde lambası ocakta kendisi dışarıdayken 27.02.2018 Tarihinde yakalanarak hakkında bir tutanak düzenlenmiş, olay basına yansımasına rağmen, olay Genel Müdürlük makamına yansımadan üstü örtülerek herhangi bir ceza almadan kapatılmıştır.

 

Daha öncede bir yerel gazetede “BARET OCAKTA, KENDİSİ SOKAKTA” başlığıyla yayınlanan haber, yayınlandıktan hemen sonra düzenlenmiş olan resmi tutanağa rağmen Hakan Yeşil’nin haberi yalanlama açıklaması sonrasında aynı gazetenin internet sayfasından kaldırılmıştı.

 

Yaşanan bu kirli olayları takip eden maden işçileri soruyor:

 

"Bizler karta 5 dakika geç veya erken bastığımızda saat ücretimiz kesilip hafta tatilimiz giderken, Hakan Yeşil kimler tarafından korunup kollanmakta ve bu pervasız cesareti kimlerden almaktadır?

 

Biz maden işçileri domuz damları arasında, sarma boylarında ter dökerken, Hakan Yeşil bu utanmazca işten kaytarmaları hangi iş ahlakına göre yapmakta ve alın teriyle çalışan biz maden işçileriyle dalga geçer gibi birde utanmadan haklarımızı koruması gereken sendikamıza yönetici adayı olabilmektedir?

 

Bizler maden işçileri olarak bu olayın takip edilmesini, daha önce olduğu gibi örtbas edilmemesini ve bu olayda adı geçen şahsın aynı olayda diğer maden işçilerine uygulanan yaptırımların uygulanarak cezalandırılmasını talep ediyoruz".

 

SON DAKİKA...

 

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, bugün saat: 14.50 sıralarında yaptığı açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın Pazartesi günü itibariyle TTK Teftiş Kurulu tarafından yapılacağını açıkladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Son, Dakika..., TTK,, olay, ile, ilgili, soruşturma, başlatıyor., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı