sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 10:11 Bu haber 3853 kez okundu
 
ÖSYM Başkanı bakan yardımcısı oldu
Eğitim Haberi
ÖSYM Başkanı bakan yardımcısı oldu

 

ÖSYM Başkanlığında yaptığı başarılı çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Mahmut Özer, 9 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Milli Eğitim Bakan yardımcılığına atandı.

 

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’in adı Milli Eğitim Bakanlığı için geçiyordu.

 

Özer’in Bakan Yardımcısı olarak atanması Zonguldak'ta da memnuniyet yarattı.

 

PROF. DR. MAHMUT ÖZER'İN ÖZGEÇMİŞİ?

 

Tokat'ta 1970 yılında doğan Prof. Dr. Mahmut Özer, ilk ve ortaöğrenimini bu ilde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992'de mezun olan Özer, yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında tamamladı. Özer, 1992-1994 yıllarında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında elektronik mühendisi, 1994-2002 yıllarında da Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Elektrik Programında öğretim görevlisi olarak çalışmalarda bulundu.

 

Temmuz 2002'de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçentlik görevine başlayan Özer, aynı üniversitede 2005-2010 yıllarında doçent olarak görevine devam etti. Temmuz 2010 itibarıyla profesör olarak atanan Özer, 28 Kasım 2010 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyesi olan Prof. Dr. Mahmut Özer Ekim 2017'de ÖSYM Başkanlığına atandı. Mahmut ÖZER evli ve üç çocuk babası.

Kaynak: (BD) - Barış DOĞAN Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: ÖSYM, Başkanı, bakan, yardımcısı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı