sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 14:45 Bu haber 600 kez okundu
 
Ömer Selim Alan'dan ilk açıklama...
Politika Haberi
Ömer Selim Alan'dan ilk açıklama...

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Zonguldak Belediye Başkanı adayı Ömer Selim Alan olarak açıklamasının ardından Alan ilk açıklamasını yaptı.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan, adaylığının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Zonguldak için çalışacaklarını belirten Alan, “Emeğin kenti, emekçinin başkenti Zonguldaklı hemşehrilerim, sizleri muhabbetlerim ile selamlıyorum. Bundan tam bir ay önce sizlerin huzuruna çıkarak, vekaletinizi almaya talip olmuş, sizlere hizmet etmek gibi kutlu bir davayı omuzlamaya aday olduğumuzu ilan etmiştik. Besmele ile çıktığımız yolda menzile ulaşmak için desteklerinizi istemiş, gece gündüz ayırt etmeksizin çalışacağımıza ant içerek söz vermiştik. Ve bugün tam bir ay sonra, niyetimiz hayra çıkarak, şahsımız tüm Zonguldaklıların Belediye Başkan Adayı olarak onurlandırılmıştır. Bu büyük onuru bizlere yaşatarak, görevi bizlere tevdi eden, mazlumların umudu, milletine aşık Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve partimizin üst kurullarına teşekkür ediyor, bu süreçte her adımımızda yanımızda duran, desteklerini bir an olsun esirgemeyen siz hemşehrilerime can-ı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Bizlere inanan ve güvenen il ve ilçe teşkilatlarımızı da hassaten teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Karaelmasın kenti, alın terinin başkenti Zonguldaklı kardeşlerim, Gün birlik olma günüdür. Gün Zonguldak’ın günü, Zonguldaklılara hizmet etmek için canla başla çalışma günüdür” diyen Zonguldak Belediye Başkan Adayı Selim Alan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Gün bir olma, gün biz olma günüdür. Ben bu sebeple bugünü Zonguldak’ın tek yürek ve tek bilek olacağı, şehir olarak bütünleşeceği ve güzel günlerin yaklaştığını gösteren bir milat olarak görüyorum. İlk sözümüzde olduğu gibi, ayrıştırmadan hizmet edecek, siyasi görüş farkı, düşünce ve taraf farkı gözetmeksizin tüm Zonguldaklı hemşehrilerimiz ile kentimizi birlikte yöneteceğiz. Zonguldak’ın hak ettiği ancak yıllarca göremediği değere ulaşması için vizyoner projelerimizi hayata geçireceğiz. Bizler bu göreve talip olurken kalbimize ve aklımıza liderimizin bizlere öğrettiği, “İnsan için siyaset, Millet için siyaset.” düsturu ile yola çıktık. Yolumuza irade, erdem ve cesaretle devam edeceğiz. Şehrimizin sorunlarını çözecek, iyi çalışılmış, hassasça hazırlanmış planlı projeler ile Zonguldak’ın adını markalaştıracağız. Bu niyet ile Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, bakanlarımız, milletvekillerimiz, il teşkilatımız ve hemşehrilerimiz ile el ele verecek ve İnşallah seçimden yüzümüzün akıyla çıkacağız. Seçimlerin ardından bir an bile kaybetmeden yatırıma ve hizmete yönelecek, sizlerin dualarına ulaşmak için hedeflerimizi birer birer hayata geçireceğiz. Ankara’nın, Bakanlıkların ve tüm bürokrasinin desteğini alarak, gönüllere dokunacak, Zonguldak’ın gerçek potansiyelini fark yaratarak ortaya çıkaracağız. Belediyecilikten kaynaklanan sorunlara hemen müdahale edecek, azimle çalışarak şehrimize dinamizm kazandıracağız. Hemşehrilerimizin arasında olacak, huzurlu ve yaşanılabilir bir kent inşa edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çaIışkan oImak!’ sözleriyle işaret ettiği gibi çalışkan olacağız, durmayacağız ve asla yorulmayacağız. Şuan da fikir alışverişinde bulunduğumuz çok kıymetli akademisyenlerimiz ile istişarelerimizi sürdürecek desteklerini alacağız. Projelerimizle, doğasıyla, konumuyla, deniziyle ve kültürüyle şehrimizin gizli hazinelerini gün yüzüne çıkaracağız. Muhabbetle gönül köprüleri kuracak, samimiyetle kırılan kalpleri onaracak, kararlılıkla çalışacak ve cesaretle hizmet edeceğiz. Bu düşünceler ve niyetlerle, görevi tevdi ederek şahsımızı onurlandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve parti kurullarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, tüm Zonguldaklı hemşehrilerimizi önümüzdeki süreçte birlikte yol yürümeye davet ediyor, saygılarımı sunuyorum. Allah çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin.”

 

Kaynak: (BD) - Barış DOĞAN Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: Ömer, Selim, Alan'dan, ilk, açıklama...,
Yorumlar
Haber Yazılımı