sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
13 Ağustos 2018 - Pazartesi 13:36 Bu haber 2550 kez okundu
 
MHP İL BAŞKANI METİN SOYDAŞ “GEÇMİŞTE BAŞARDIK, YİNE BAŞARIRIZ”
Politika Haberi
MHP İL BAŞKANI METİN SOYDAŞ “GEÇMİŞTE BAŞARDIK, YİNE BAŞARIRIZ”

 

MHP İl Başkanı Metin Soydaş, ülkede son günlerde yaşanan sıkıntılara değinerek AK Parti hükümetine destek verirken, “Devlet ve millet el ele vererek bu zor günlerinde üstesinden gelinecektir” dedi.

 

Soydaş, “Cumhuriyetin ilk yıllarında ürettiği kömür ile ülkenin sanayi kalkınma hamlesinde baş aktör olarak rol alan şehrimiz, bu gün ki ortamda da sorumluluk almaktan asla kaçmayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız; 2018 yılında 1.000 işçi, 2019 yılında da 500 işçi alınacağını ifade etmiştir. Lakin gelinen noktada bunun da yetersiz olacağı gayet açık ve nettir. TTK’ da ki norm kadro açığı bir an önce giderilmelidir. Bölge halkımız kadirşinas’dır. Devletimiz bu zorlu süreçleri atlatana kadar gerekirse daha düşük ücretlerle çalışarak devletimize gerekli katkıyı mutlaka sunacaktır. Devlet ve millet el ele vererek bu zor günlerinde üstesinden gelinecektir. Şanlı tarihimiz buna en büyük örnektir. Türk milleti ülkenin bekasını kişisel hesaplarının üstünde tutan aziz bir millettir. Bizler bu güne kadar ülkenin bekası için her türlü bedeli göz önüne aldık bu günden sonra da almaya devam edeceğiz. Gün sorgulama günü değil, sorumluluk alma günüdür”

 

BU GÜN BAŞARAMAZSAK, BELKİ BİR DAHA HİÇ BAŞARAMAYIZ

 

Soydaş, “Her şerde bir hayrın, her hayırda bir şer olacağına iman etmiş bir milletiz. Bu kötü ve sıkıntılı günler belki de yıllardır başaramadığımız şehirlilik bilincinin oluşmasında bizlere büyük katkılar sağlayacaktır. Siyasi ve kişisel hesapları bir kenara bırakıp, şehrimiz için ülkemiz için taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyma zamanıdır. Kriz büyüktür. İlimizde tehlike çanları çalmaya başlamıştır. Biz bu güne kadar çok krizler atlattık bunu da başarı ile atlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak üzerimize düşen hiçbir görevden asla geri durmayız. Sorunun çözümüne katkı sağlamak için;  gidilmesi gereken, tıklanması gereken hangi kapı varsa sonuna kadar her türlü katkıyı sağlamaktan asla geri durmayacağız”

Kaynak: (BD) - Barış DOĞAN Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: MHP, İL, BAŞKANI, METİN, SOYDAŞ, “GEÇMİŞTE, BAŞARDIK,, YİNE, BAŞARIRIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı