sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 12:44 Bu haber 1828 kez okundu
 
Maden ve metal işleri sergisi madencileri duygulandırdı
Ressam İrfan Ertel, madenci ve metal işleri temalı sergisini TTK Kozlu Müessesesinde madenciler için sergiledi. Gün boyunca açık kalan sergiye maden işçileri büyük ilgi gösterdi.
Kültür Haberi
Maden ve metal işleri sergisi madencileri duygulandırdı

Ressam İrfan Ertel, 1 buçuk yıllık çalışması olan madenci ve metal işleri resim sergisini Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı (TTK) Kozlu Müessesesinde maden işçileri ile buluşturdu. Yaklaşık 50 eserin yer aldığı resim sergisine maden işçileri büyük ilgi gösterdi.  Gün boyunca sergilenen resim sergisi hakkında bilgiler veren Ressam İrfan Ertel, madencinin sergiye büyük ilgi gösterdiğini ifade ederek, “Madenci ve Metal işleri resimleri sergilemek için Zonguldak’a geldim. Daha önce merkezde sergilemiştim şimdi ise maden işçileri için getirdik. Madenciler sergilere gelemiyordu şimdi görme fırsatı buldular. 1 buçuk yıllık çalışmanın eseri ve sergide yaklaşık 50 resim var. Madencilere gösterebilmek benim için önemliydi. Gün boyunca bütün vardiyalar görmüş olacak. İlgi çok yoğun benim anlatmak istediğimin çok üstünde yorumlar var. Çok etkili oldu bu beni mutlu ediyor” dedi.

 

Sergide Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak, Ressam İrfan Ertel’e madenciyi ve kömürü temsil eden bir hediye verdi.

 

Kaynak: Editör: Press67
Etiketler: Maden, ve, metal, işleri, sergisi, madencileri, duygulandırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı