sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 20:46 Bu haber 843 kez okundu
 
Kurum çiftlik olmaktan çıkmalı
Gündem Haberi
Kurum çiftlik olmaktan çıkmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Metin Soydaş, Türkiye Taşkömürleri (TTK) Kurumuna alınması gündemde olan işçilerin işe alınmaları esnasında mutlaka "Liyakat ve hakkaniyet" gözetilmesi gerektiğini ifade etti.

 

İl Başkanı Metin Soydaş, yaptığı açıklamada, TTK'nın çiftlik olmaktan çıkması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

 

"Türkiye Taş Kömürleri (TTK) Kurumuna alınması gündemde olan işçilerin işe alımları esnasında mutlaka “Liyakat ve Hakkaniyet” gözetilmelidir. Zonguldak ve ülkemiz için stratejik bir önemi olan Türkiye Taş Kömürleri kurumuna alınacak işçilerde kesinlikle üretime katkı sağlayacak kişiler tercih edilmelidir. Eş dost ahbap çavuş ilişkisi içerisinde yapılacak işe alımlar iş barışını bozacağı gibi, vicdanlarda da ciddi huzursuzluk yaratacaktır. TTK artık çiftlik gibi görülmekten mutlaka kurtarılmalıdır. Halkın tabiri ile bazı çevrelerin yaptığı gibi “Yat gölgede maaş bölgede “ kavramı mutlaka sona erdirilmelidir. Yerin yüzlerce metre altında dişini tırnağına takarak terini akıtan madenci kardeşlerimiz üzerinden hiç kimse haksız kazanç elde etmemelidir.

 

İŞÇİ ALIMLARI TAMAMEN ŞEFFAF BİR ZEMİNDE YÜRÜTÜLMELİDİR…

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olarak; TTK’ ya yapılacak işçi alımlarının mutlaka kura ile yapılmasını ve alanında uzman bağımsız denetçiler eşliğinde uygulamalı mülakat ile gerçekleşmesini talep etmekteyiz. Geçmişte noter huzurunda yapılan çekilişlerde dahi usulsüzlüklerin yaşandığı düşünüldüğünde, noter öncesi hazırlıkların da çok önemli olduğu göz ardı edilmemelidir. İşçi alımlarının tüm aşamalarının ilimizde yayın yapan basın kuruluşları tarafından takip edilmesi ve TV kanalları tarafından canlı olarak yayınlanması kanaatimizce çok sağlıklı olacaktır. Gerekirse kurum tarafından bu işlem için belirli bir ödenek ayrılarak basın kuruluşlarının bu vazifeyi eksiksiz olarak yerine getirmesi sağlanabilir.

 

İşe alımlara şaibe karıştıracak girişimlere asla taviz verilmemelidir. Bu tür davranışlara tenezzül edecek kişi veya kurumlara karşı da mutlaka en ağır şekilde hukuki yaptırımlar uygulanmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak tavrımız “Haktan ve Halktan ”yanadır. Liyakat ve hakkaniyet gözetilerek yapılacak alımlar kurumun tekrar ayağa kalkmasında da ciddi etken olacağına inanmaktayız."

Kaynak: Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: Kurum, çiftlik, olmaktan, çıkmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı