sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 21:59 Bu haber 5103 kez okundu
 
Kapıcı, baktığı görevi eline yüzüne bulaştırdı
Eğitim Haberi
Kapıcı, baktığı görevi eline yüzüne bulaştırdı

Zonguldak Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı, bir skandala daha imza attı. Türkiye genelinde LGS sonuçlarının açıklanmasıyla başlayan tartışmalara yönelik yaptığı açıklama ile gündeme gelen Kapıcı, Zonguldak genelinde yaşanan LGS sonuçlarındaki yanlışlıkla ilgili Doğan Haber Ajansına demeç verince Bakanlığın tepkisine neden oldu.

 

Öğretmenlikten il müdür vekilliğine uzanan basamakları baş döndürücü bir hızla çıkan Murat Kapıcı, kısa zamanda vekaleten baktığı görevi eline yüzüne bulaştırdı.

 

ÇALIŞMA BARIŞINI BOZDU

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine gelir gelmez sorumluluğu bakanlığa atarak yetki sınırlarını aşan, Kapıcı’nın bu tutumu üzerine bakanlık yetkilileri harekete geçti. Kapıcı, Zonguldak Erdemir Anadolu Lisesi öğrenci yurdunda yaşanan yolsuzluk olayında açığa alınması gereken okul müdürü Engin Mutlu için İstanbul’a tayin izni verilerek büyük bir skandala imza atılmıştı. Hükümete yakın sendikalara diyet borcunu ödemek için milli eğitim camiasında bir çok haksız soruşturmaya imza atan Murat Kapıcı, öğretmen camiasındaki çalışma barışını zedelemişti.

Kaynak: (BD) - Barış DOĞAN Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: Kapıcı,, baktığı, görevi, eline, yüzüne, bulaştırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı