sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
22 Eylül 2018 - Cumartesi 16:18 Bu haber 790 kez okundu
 
Gazetecilere yapılan saldırıyı kınıyoruz
Gündem Haberi
Gazetecilere yapılan saldırıyı kınıyoruz

 

Karaelmas Gazeteciler Derneği, halkı bilgilendirmek için haber peşinde koşan, bir nevi kamu görevi gören İHA Zonguldak muhabiri Barış Doğan’a yönelik saldırıyı kınadı.

 

Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) yaptığı açıklama şöyle:

 

“Dün Zonguldak – Ankara karayolunun 6. Kilometresinde ormanlık alan içinde bulunan kaçak olarak işletilen maden ocağında meydana gelen göçük olayını takip eden gazetecilere yönelik fiili ve sözlü saldırıda bulunulmuştur. 5-6 kişinin yaşanan acıyı bırakıp tek amacı olanları ve acıyı yansıtmak olan emekçi gazeteci Barış Doğan’a hiç acımadan dakikalarca tekme ve yumruk vurarak darp etmiştir. Hastaneye giden Barış Doğan arkadaşımız bir süre müşahede altında kaldıktan sonra taburcu olurken kamerası da darp edilirken kırılmıştır.

 

Ayrıca diğer emekçi gazeteci arkadaşlarımız da kovalanmış ama yakalanamadıkları için darp almaktan kurtulmuşlardır. 

 

Saldırıya karışan 5-6 kişiden 3 kişi Jandarma ekiplerimizin de gayretleriyle tespit edilmiş olup işlemler başlatılmıştır. Olaya karışan diğer kişilerin de tespit edilip gerekli cezaların verilmesi hem vicdani hem de hukuki görevdir.

 

Kamuoyunu ilgilendiren böylesine bir olayı takip etmek bir gazetecinin görevi ve sorumluluğundayken bir nevi kamu görevi yürüten gazeteci arkadaşımız İHA muhabiri Barış Doğan başta olmak üzere tüm gazetecilere yönelik saldırıyı kınıyor, faallerin hepsinin bulunup gerekli cezalara çarptırılmasını umut ediyoruz.”

Kaynak: Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: Gazetecilere, yapılan, saldırıyı, kınıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı