sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
02 Ağustos 2018 - Perşembe 21:30 Bu haber 3309 kez okundu
 
Festivallere katılmak üzere Mostar ve Blagaj illerine gittiler
Kültür Haberi
Festivallere katılmak üzere Mostar ve Blagaj illerine gittiler

Zonguldak'ta Türk Halk Oyunlarının yanı sıra Dünya dansları çalışmalarında da bulunan ve her yaştan dans tutkunlarına ulaşmak amacıyla kurulan Çağdaş Anadolu Gençlik Spor Kulübü, Bosna Hersek’in Mostar ve Blagaj illerinde yapılacak olan 2 ayrı festivale katılmak Zonguldak'tan ayrıldı.

 

Zonguldak'ta dans kursları açan ve bu yönüyle şehrimizde kültür hayatına zenginlikler yaşatan Çağdaş Anadolu Gençlik Spor Kulübü davetli olduğu Bosna Hersek’in Mostar ve Blagaj illerinde yapılacak olan 2 ayrı festivale katılmak üzere kentimizden ayrıldı.

 

Toplam 10 gün sürecek seyahat ve yeni dönemde yapacakları çalışmalar konusunda bilgiler veren Dernek Başkanı Ali Arslan şu açıklamalarda bulundu: “Kuruluş tarihimizden itibaren şehrimizde ve bölgemizde yapılan yarışma, festival, şenlik ve gösterilere katılarak, Türk ve dünya danslarından örnekler sunduk. 2017 yılının Ağustos ayında Polonya’nın Opoczno şehrinde ki festivale katıldık. Bu yıl da Bosna Hersek’te gerçekleştirilecek olan 2 ayrı festivale davet edildik. Festivallere 25 kişilik bir ekiple katılarak kentimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” dedi.

 

Ayrıca, Ekim ayında yeni sezon dans çalışmalarına başlayacaklarını belirten Arslan; “Zonguldak Merkez’de Dener İş Hanı’nın en üst katında dans salonumuz var. Salonumuzda yetkin hocalar eşliğinde Türk Halk Oyunlarının yanı sıra Tango, Salsa, Bacata ve Sirtaki gibi Dünya danslarının kurslarını açacağız. Her yaştan dans severleri kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BD) - Barış DOĞAN Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: Festivallere, katılmak, üzere, Mostar, ve, Blagaj, illerine, gittiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı