sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 14:50 Bu haber 827 kez okundu
 
Esnafa ve vatandaşa eziyet edildi..!
Zonguldak kafes içine alındı...
Zonguldak Haberi
 Esnafa ve vatandaşa eziyet edildi..!

Eski bakkallar ve tekel bayileri odası başkanı Şükür Küçük Ali; Zonguldak iki gün perişan hale getirildi. “Biz kendisinden umutluyduk'', basın aracılığıyla sıkıntılarımızı dile getirmiştik, sicil affının uygulamaya konulması ve KOSGEB kredilerinden yararlanamayan esnafların sıkıntılarına çözüm olmasını istemiştik. Sayın Cumhurbaşkanımız Zonguldak’a geldi. Ancak sadece madencileri hayal kırıklığına uğratmadı, esnafımızı da hayal kırıklığına uğrattı. Bırakın bizim sesimizin duyulmasını Zonguldak Sayın Cumhurbaşkanımızın gelişi ile Zonguldak  kafes içine alındı. Bütün esnaf iş yapamaz hale geldi. Karşıdan karşıya geçemez hale geldik. Resmen esnafa ve vatandaşa eziyet haline geldi. Cumhurbaşkanımız bunları görse isyan ederdi. Cumhurbaşkanımızın dışında yapılan hareketler bunlar. Zonguldak iki gün perişan hale getirildi. Esnafa, işçiye, vatandaşa yazık.
Esnaf gerçekten darda. Türkiye’de 1500’ün üzerinde psikolog alınacakmış. Bu ne anlama geliyor? Toplumun psikolojisinin bozulduğu anlamına geliyor. Akşam kalkıyoruz farklı bir konu, sabah kalkıyoruz farklı bir konu. Biri diyor ki o yalan söylüyor, öbürü diyor ki bu yalan söylüyor. İnsanların psikolojisi bozuldu. Herkese herhalde bir psikolog verilecek. Tedaviye ihtiyacımız olmaya başladı. O kadar sıkıntılara, zorlara geldik. Artık Türkiye bunu kaldıramıyor. Yeter. Burada parti seçimi yok. Referandumu insanlara tatlı tatlı oturup anlatan yok. Herkes birbirlerini karalayarak insanların kafasını karıştırıyor. Sadece kavgalar ediliyor. Milletin aklı allak bullak oldu. Acilen psikolog aranıyor. Psikologlara bu Türkiye’nin ihtiyacı var.
Gazipaşa caddesine çıktığınızda 20-30 dükkânın kapandığını görüyoruz. Esnaf yok, bitti. Esnaf başkanları sırf kendilerine başkan diye koltuklarda oturuyorlar. KOSGEB kredileri ile ilgili Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız bir açıklama yaptı. Sıkıntısı olan bizzat beni arasın demişti. Bende bakanlığı aradım. Bir müsteşar hanımefendi çıktı kendisi ile görüştüm. Bana bu konunun bakanlıkla ilgisi olmadığını KOSGEB ile ilgili olduğunu söyleyerek beni KOSGEB Genel Müdürüne bağladı telefonla. KOSGEB Genel Müdürü bu konuda görüşmeler yapıldığını şuana kadar 460 bin müracaatın 150 bini sadece parasını alabilmiş, diğer kalan esnaf alamıyor, mağdur. Bankalarla görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Bende Sayın Cumhurbaşkanımızdan basın aracılığı ile ricada bulunduğum; “Sicil affı özel bankalar uygulamıyorsa, devlet bankaları uygulasın” dedim. Bu sorun benim sorunum değil dedi genel müdür. O da haklı, bakanların, başbakanın, cumhurbaşkanının sorunu. Buralarda oda başkanları, birlik başkanı, genel müdürler, kooperatifler merkez birliği her gün televizyonlarda boy bor reklamlar görüyoruz esnafa faizsiz 50 bin TL kredi. Hep aldatmaca, yalan, dolan. Bırakın artık esnaflarla dalga geçmeyi. Parayı verebiliyorsanız verin. Benim oda başkanlarım, birlik başkanlarım, genel başkanımın hepsi koltuk sevdası. Oda başkanı seçmişse esnaf bunları yapması lazım. Yapamıyorsa bırakıp gitmesi lazım. Ben bıraktım gittim. Öyle bir daraltıyorlar ki çıkarıp rafa koyduğum çarıklarımı yeniden giydirecekler. Oda başkanları, birlik başkanlarına sesleniyorum esnafa sahip çıkın.
Ben proje üretiyorum proje. Oda Başkanlığı dönemimde işini kaybeden esnaflara maaş bağlanmasını her fırsatta dile getirdim. Ulusal basınlarda bir hafta benim konuyla ilgili röportajlarım yayınlandı. Ve şuanda işini kaybeden esnaflara maaş bağlanması gündemde. Fon oluşturulacak. Bunun mimarı benim. Ben gururluyum. Ama benim buradaki birlik başkanım bundan kaçınıyor. Korkmayın, benimle gurur duyun. Benim esnafım bunu gündeme getirdi, benim esnafım düşündü desinler benimle gurur duysunlar. Neden korkuyorlar ben onların koltuğuna talip değilim ki. Ben proje ürettim, onlarda yapsınlar işlerini sadece koltuklarında oturmasınlar” dedi.

Kaynak: Editör: Press67
Etiketler: , Esnafa, ve, vatandaşa, eziyet, edildi..!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı