" /> "> sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 01:29 Bu haber 3441 kez okundu
 
Demokrat Parti yöneticileri SP'li yöneticiler kadar olamadı
Politika Haberi
Demokrat Parti yöneticileri SP'li yöneticiler kadar olamadı

Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi ve Demokrat Partisi'nde yöneticilik yapan deneyimli siyasetçi Turgut Hamzaçebi, 24 Haziran'da yapılacak olan seçimde "Millet İttifakı" destek verecek olan Demokrat Parti Genel Başkanını ve yöneticilerini kınadı. Hamzaçebi; "24 Haziran'da yapılacak olan seçimde Demokrat Parti camiasında Cumhurbaşkanlığı'na aday gösterilebilecek çok değerli kişilerin olduğu kamuoyunca da bilinmekteydi. Demokrat Parti, Saadet Partisi kadar bile olamadı. Böyle köklü bir partiyi ne yazık ki aciz bir duruma düşürdüler" dedi.

 

24 Haziran'da yapılacak olan seçimde 3'lü ittifakın içerisinde bulunmayan Demokrat Parti'nin İYİ Parti'ye destek vereceğini açıklamasının ardından Zonguldak'ta Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi ve Demokrat Parti'de yöneticilik yapan deneyimli siyasetçi Turgut Hamzaçebi, Demokrat Partisi yöneticilerinin Saadet Partisi kadar olamadığını ve köklü bir partiyi aciz bir duruma düşürdüğünü söyledi. Hamzaçebi, konuşmasında şunları söyledi:

"Yeni bir seçim sürecine girildiği ve seçim ittifaklarının oluştuğu bu sürede Demokrat partililer hem üzgün hem de şaşkın. Adına Millet ittifakı dedikleri ittifak içerisinde yer alan Demokrat parti her nedense tarihi bir fırsatı yakalamışken diğer partiler gibi Cumhurbaşkanı adayı çıkarmak varken, bırakın cumhurbaşkanı adayı çıkarmayı seçime bile kendi listeleri ile girme cesaretini gösterememiştir. Halbuki Demokrat Parti camiasında Cumhurbaşkanlığı'na aday gösterilebilecek çok değerli kişilerin olduğu kamuoyunca da bilinmekteydi. Demokrat Parti, Saadet Partisi kadar bile olamadı. Böyle köklü bir partiyi ne yazık ki aciz bir duruma düşürdüler"

 

"DP'YE GÖNÜL VERENLER YÜZBİNLERCE İMZA TOPLAYABİLİRLERDİ"

 

"Demokrat Partiye gönül verenler, değil yüz bin, yüzbinlerce imza toplayabilirlerdi. İYİ parti listeleriyle değil de kendi listeleri ile ittifak içinde yer alsaydı birçok ilde milletvekili çıkarabilir Demokrat Partiye gönül verenlere ve Demokrat Partili gençlere yeni bir umut ışığı olur, yeni bir heyecan dalgası estirilirdi. Genel merkezin neye dayanarak böyle bir karar aldığını bilmiyoruz. Siyaset iddia işidir. İdianızı ve heyecanınızı ortaya koymaz sadece üç beş arkadaşımız listelerde yer alsın zihniyeti ile hareket ederseniz, belki kendinize fayda sağlar ama koskoca bir camiayı, yıllarca ülkemizi yönetmiş bir siyasi hareketi yaralarsınız. İşte bugün maalesef Demokrat Parti camiası yara almıştır.  Yöneticiler, koskoca bir camianın vebali altında kalacaklardır. Elbette kıratın sevdalıları bunun hesabını soracaktır" dedi.

Kaynak: Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: Demokrat, Parti, yöneticileri, SP'li, yöneticiler, kadar, olamadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı