sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 11:32 Bu haber 2117 kez okundu
 
BEÜ’de rektörlük devir teslim töreni gerçekleştirildi
Eğitim Haberi
BEÜ’de rektörlük devir teslim töreni gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bülent Ecevit Üinversitesi’ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Mustafa Çufalı, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Prof. Dr. Ali Azar’dan devraldı.

 

Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen Rektörlük Devir Teslim Töreninde konuşan Prof. Dr. Ali Azar, görev yaptığı Rektör Vekilliği döneminde birlikte çalıştığı Senato Üyelerine teşekkür ederek yeni rektöre başarılar diledi. Görevi devralan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ise, Bülent Ecevit Üniversitesi’nin köklü bir üniversite olduğunu, özellikle halen ÖSYM Başkanlığını yürüten önceki Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’in üniversitenin gelişimine çok büyük katkılar sağladığını ifade etti. Çufalı, üniversitenin uluslararasılaşmasında ve üniversite-sanayi işbirliğindeki önemini vurgulayarak bu konuda büyük gayret göstereceklerini belirtti.

 

Senato toplantı salonunda gerçekleşen tören, Rektörlük görevini vekâleten yürütmüş olan Prof. Dr. Ali Azar’ın, görevi devralan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya cübbe giydirmesi; Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın da Azar’a günün anısına teşekkür plaketi takdim etmesiyle sona erdi.

Kaynak: Editör: Press67
Etiketler: BEÜ’de, rektörlük, devir, teslim, töreni, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı