sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
21 Ekim 2018 - Pazar 16:29 Bu haber 2190 kez okundu
 
Basın sitesinde sona yaklaşıldı
Zonguldak Haberi
Basın sitesinde sona yaklaşıldı

 

Zonguldak Valiliği aracılığı ile Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti  ( ZGC) öncülüğü ve girişimleri ile TOKİ tarafından projelendirilen ve hayata geçirilen,110 konutlu ZGC basın sitesi ile ilgili son gelişmeler çerçevesinde TOKİ / Halkalı hizmet binasında görüşmeler, ZGC heyeti tarından yapıldı.

 

Yapılan ziyarete ZGC Başkanı Derya Akbıyık, Şaban Yılmaz, Süleyman Şen ve Zonguldak Valiliği Basın Hakla İlişkiler müdürü M. Zafer Alas, katılmıştır.

 

TOKİ / Halkalı hizmet binasında Ön Talepler Şube müdürü Oğuzhan Öztürk ve uygulama inşaat mühendisi Osman Direnç ile makamlarında ayrı ayrı görüşüldü.

 

KURA ÇEKİLİŞİ VE KESİN ÖDEME ( KASIM VEYA ARALIK 2018  )

 

ZGC Başkanı Derya Akbıyık yapılan görüşmeler sonucunda şu açıklamayı yaptı.

“TOKİ Ön Talepler Şube müdürü Oğuzhan Öztürk ile yapılan görüşmede inşaatların 47 seviyesine geldiğini ve çalışmaların hızlı gittiğini öğrendik. Konutlarla ilgili süreçte önümüzdeki Kasım veya Aralık ayında kura çekilişi, devamında kesin sözleşmenin yapılarak ikinci ödeme olan  92 konut 2+1 dairelerde 12,  18 konut 3+1 dairelerde 10 peşinatın yatırılacağı ifade edildi. Ayrıca inşaatın ruhsat çalışmalarının sürdüğünü bu konuda çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Basın sitesinin 2016 yılında ihalesinin yapılmasının ve maliyetlerin o döneme göre esas alınması ve artışın en fazla konut başına  15 civarında seyredeceğini, buna karşın ilaveten müşavirlik hizmetleri, diğer giderlerin de eklenebileceği, arsa maliyetinin de olmadığı belirtildi.

 

Kalan konutlarımız için tarafımızdan başvuruların alındığını belirttik, banka ödemelerinin de gerçekleşmesi adına yapılması taleplerimize, ilk başvuruyu yapanların işlemlerinin devamında yapılacağı konusunda bilgilendirildik. Oğuzhan Öztürk, müdürümüz çok detaylı bilgilendirilmeyi geniş çerçeve heyetimize yaptı”

 

ÖRNEK EV HAZIRLANACAK

 

Öte yandan, TOKİ /Halkalı hizmet binasında ZGC heyeti olarak yapılan ikinci ziyarette, Uygulama inşaat mühendisi Osman Direnç,  ziyaret edildi.

 

Direnç, inşaatın çok meşakkatli ve bir o kadar zorlukları olduğunu, yüklenici firmanın tecrübeli oluşu,  inşaat alanın yerinin, manzarasının ve doğa güzelliğinin mükemmel olduğundan da önemle bahsetti.

 

Coğrafi şartlar ile yoğun uğraşıldığı vurgulandı. Taleplerimiz üzerine, yakın zamanda örnek evin bitirilmesinin için de gerekli girişimlerin yapılacağı ifadesinde bulunuldu. Yapılan görüşmede inşaatın on aylık süresince yapılan çalışmalarla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Bazı istek ve taleplerimiz ile ilgili de olumlu görüş verildi. İnşaat çalışmalarının da süresinde bitirileceği müjdesi verildi.

 

TEŞEKKÜR     

 

Başkan Akbıyık, “ZGC Basın sitesi projesi ile ilgili gelişen süreç ve gelişmeler adına  TOKİ / Halkalı hizmet binasında yapılan ziyarette ulaşımımızın sağlanması ve diğer ihtiyaçlarımızın karşılanması adına,  Sayın Valimiz Ahmet Çınar’a  her zaman verdiği destek ve katkılar nedeni ile  çok teşekkür ediyoruz. Tüm basın camiasına hayırlı olsun” dedi.

 

Kaynak: Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: Basın, sitesinde, sona, yaklaşıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı