sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 16:08 Bu haber 552 kez okundu
 
Ayan, Siyasette inanç çok önemli
Politika Haberi
Ayan, Siyasette inanç çok önemli

 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Zonguldak Belediye Başkanı Adayı Hamdi Ayan, basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Ayan: " Siyasette öncelikle inanç çok önemli. MHP' de görev yapmış arkadaşınız olarak milletvekili adayı olmuştum. Genel Merkezimizin yaptığı çalışma ve anket sonucunda potansiyel belediye başkanı adayı gösterildim" dedi.

 

Parti binasında yapılan toplantıya İl Başkanı Varol Demirköse, Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, ilçe başkanları, kadın kolları ve çok sayıda partili katıldı.

 

Ayan, adaylığının Zonguldak'a hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi;

 

Ayan açıklamasında, "Bugün burada teşkilatlarımızın yoğun katılımını gördük. Siyasette önce inanç vardır. Arkadaşlarımızda bu inanç vardır. MHP'de uzun yıllar görev yapmış olarak milletvekili adaylığı da yaşadık. Bu süreçten sonra Genel Merkezde temaslar oldu. Potansiyel aday aranmış ve şahsıma görev verilmiştir. Bu seçimlerin zor olacağı aşikar. Hiç bir şey bu seçimden alı koyamayacak. Birlik beraberliğe ihtiyaç var. Biz inanıyoruz ki yerel yönetimlerde MHP böyle bir başarı yakalandığı takdirde bu birliktelik sağlanacaktır. Buradan şunu net olarak söylüyorum. 3 dönem İl Başkanlığından sonra diğer arkadaşların bayrağı alması lazımdı. Eğer vatandaşlar Zonguldak'ı yönetme kabiliyetini bizde görüyorlarsa Belediye Başkanlığı şeklinde gider.  Sıra Zonguldak meselelerine gelince. 19 Mahalle ve Sokaklarda ihtiyaç belirleme çalışması yapılacaktır. Zonguldak'ta 3 adet yürüyen merdiven ihtiyacı vardır. Yüzde 43 oranında bir yol ihtiyacı olduğu görülüyor. Bunu halledeceğiz. Yine yüzde 11 gibi bir otopark sorunu var. İşsizlik mevcut. Burada Belediye şirketleri ile işsizliğin azaltılması projesi var. Rüzgarlıdan Karaelmas'a kadar teleferik sistemi gelecektir. Gazipaşa'da trafiğe kapatılmalıdır. Bunlar kısa vadede üzerinde çalışacağımız konular. Bu seferki sloganımız "Biz bu şehri herkese sevdireceğiz"... Biz hedefe kilitlenmiş durumdayız. Allah bizi mahcup etmesin. Ben Belediye Meclisi için 3 tane kontenjan aday için tasarruf kullanmak isterim. Onu da teşkilatlardan isteyeceğim. Zonguldak'ta bir değişim algısına ihtiyaç var" dedi.

 

"İTTİFAK ADAYI İKEN TEPKİLER OLDU" 

 

Ayan açıklamasının devamında, "İttifak meselesi üst düzeyde görüşülüyor. Bu süreçte ittifaklarin yerel seçimde çalışmaların olduğu biliniyor. MHP milletvekili adayı iken bir takım tepkiler almıştık. Ancak yerelde her parti kendi adayı ile yarışmalı. Genel Başkanların alacağı karar emirdir. Ama ben seçime Hamdi Ayan olarak girerek sonuçları görmek istiyorum. İşin ittifak boyutuna bakmıyorum" dedi.

 

 

Kaynak: Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: Ayan,, Siyasette, inanç, çok, önemli,
Yorumlar
Haber Yazılımı