sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
05 Mayıs 2018 - Cumartesi 12:43 Bu haber 3336 kez okundu
 
Ak Parti'de 1402 üye 49 aday adayı için oy kullandı
Politika Haberi
Ak Parti'de 1402 üye 49 aday adayı için oy kullandı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Zonguldak ve ilçe teşkilatları temayül yoklaması camlı köşkte yapıldı.

 

İl ve ilçe teşkilatlarının katılacağı temayül yoklamasında, 8 sandık kuruldu. İl ve ilçe teşkilatları tarafından toplamda 1402 üye oy kullandı.

 

Temayül yoklamasına katılmak üzere Düzce Milletvekili Fevai Arslan, eski Karabük Rektörü ve Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ve 22. ve 23. Dönem Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir katıldı.

 

AK Parti Zonguldak Milletvekilliği adayını belirlemek için Merkez, Devrek, Gökçebey, Çaycuma, Kilimli, Kozlu, Ereğli ve Alaplı teşkilatlarından toplam 1402 üye oy kullandı.

 

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, yaptığı açıklamada; “49 aday adayının olması AK Partiye gösterilen teveccühün sonucudur. Temayül yoklaması sonuçları Ankara genel merkeze gönderilecek. Genel merkeze gönderilen oylar değerlendirmelerin sonucunda ilk beşe girecek adaylar belirlenecek.” dedi.

 

"BİZİ TEVECCÜH GÖSTERİLERSE ONUR DUYARIZ SEVİNİRİZ"

 

Aday adaylarından Süleyman Caner; "Aday adayı olarak buradayız. İnşallah oy kullanacak partili arkadaşlarımızda bizi teveccüh gösterilerse onur duyarız seviniriz. Sonuçlar genel merkeze ulaşacak burada sonuçlar açıklanmayacak. Genel merkez buradan çıkan sonuçları gördükten sonra bir değerlendirme yapacaktır. İnşallah hepimize hayırlı olur. Buradaki arkadaşlarımızın hepsi hizmet etmek amacıyla yola çıkan arkadaşlar. Görev verilirse görevleriniz en iyi şekilde yapmaya çalışırlar. Görev verilmeyenler ise nasıl aday oldularsa partiye için elinden geleni yapmaya çalışacaklardır. Sıralama konusunda bir şey demem olmaz ama genel merkezin teveccühü elimden geleni yapacağım" dedi.  

 

 

Kaynak: Editör: Barış DOĞAN
Etiketler: Ak, Parti'de, 1402, üye, 49, aday, adayı, için, oy, kullandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı