sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
20 Ocak 2018 - Cumartesi 13:47 Bu haber 2168 kez okundu
 
2019'a da bu millet damgasını vuracak!
Ak Parti Zonguldak İl Başkanlığı 6. Olağan Genel Kurulunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, konuştu.
Politika Haberi
2019'a da bu millet damgasını vuracak!

AK Parti Zonguldak 6. İl Olağan Kongresi’nde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "2019’da Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk başkanı olarak seçeceğiz. PKK, DAEŞ, her türlü terör örgütü cevap vermiş olacağız" dedi.

 

Zonguldak Site Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti Zonguldak 6. İl Olağan Kongresine Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Merkez yöneticileri ve partililer katıldı.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, bu coğrafyada Türkiye’nin güçlü olması gerektiğine vurgu yaparak 2019’a çağrıda bulundu. Kurtulmuş, "Çevremizde yaşananları, son yaşananları, kuvvetle muhtemelen önümüzdeki süreçte yaşanacakları hep beraber görüyoruz. Bu coğrafyada Türkiye’nin güçlü olması lazım. Kendi kökleri üzerinde ayağa kalkarak daha ileriye gitmesi, devlet ve milletin bütünleşerek Türkiye’nin daha hızlı yürümesi lazım. Bu aziz millet şimdiye kadar verdiği desteklerle yeniden büyük Türkiye hedefini buraya kadar getirmiş oldu. Önümüzde 2019 süreci var. Sadece Cumhurbaşkanını, milletvekillerini, belediye başkanlarını seçmekle kalmayacağız. Türkiye yeni büyük güçlü Türkiye hedefinde yürüme kararlılığını ortaya koyacaktır. 2019’a da bu millet damgasını vuracak. Türkiye’nin önünü açacaktır. Bundan önceki seçimde Cumhurbaşkanımızı ilk kez halkın oyuyla seçilen Cumhurbaşkanı olarak seçtik. 2019’da Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk başkanı olarak seçeceğiz. Parlamentoda büyük bir çoğunlukla iktidar olacağız. Zonguldak’ta da inşallah belediyeyi alacak ve hizmetleri çok daha ileriye götüreceğiz. 2019 seçimleri Türkiye’nin önünü açma ve aynı zamanda düşmanlara cevap verme seçimleri olacaktır. PKK, DAEŞ, PYD’ye kadar her türlü terör örgütü ve fitne fesatlara cevap vermiş olacağız. Türkiye bu yolda daha ileriye gidecek. Daha güçlü olacak. Yeter ki el ele verelim" diye konuştu.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da "Yaptıklarımız sonuna kadar sizlere helal olsun. Bugüne kadar ve bundan sonra yapacaklarımız da. Emeğin başkenti, emekçilerin şehri Zonguldak’ta olduğum için büyük bir onur ve gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allah bundan sonra göreve gelecek kardeşlerimize güç kuvvet versin. Önümüzde büyük hedeflerimiz var. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 2019’a, 2023’e, 2053’e, 2071’e güçlü adımlarla ilerlemek istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Press67
Etiketler: 2019'a, da, bu, millet, damgasını, vuracak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı